Štěrková zahrada: takto můžete vytvořit moderní a snadno udržovatelnou zahradu

Štěrk, drcený kámen a další druhy zahradních kamenů se těší stále větší oblibě v současném zahradničení a krajinářství. V následujícím se pokusíme odhalit důvody. Zůstaňte naladěni, pokud chcete vytvořit krásnou a praktickou štěrkovou zahradu.

Štěrková zahrada je tedy právě teď trendy. Ale proč vlastně mít v poslední době tak populární okrasný štěrk, štěrk, štěrk atd. A jak sklouzli zahradní trávník do pozadí?

Vytvoření štěrkové zahrady – 6 důvodů

Vytvoření štěrkové zahrady Výhody zahradní kameny se zahradním trávníkem

Trávník je důležitou součástí tradičního zahradního designu, ale nikdo nemůže tvrdit, že trávník je spojen s příliš velkým zahradnictvím. To je extrémně náročné na údržbu a vyžaduje pravidelné zalévání, což je pro mnoho současných majitelů zahrad zbytečné náklady. Naproti tomu vytvoření kamenné nebo štěrkové zahrady je mnohem snazší úkol.

Štěrk a dekorativní štěrk jsou opravdu levné a přirozeně vypadající řešení pro terasy, pracovní plochy a zahradní cesty.

Okrasný štěrk je nenáročný na údržbu a levný

Vytvoření štěrkové zahrady Výhody štípaných okrasných štěrkových zahradních kamenů

Důležité důvody pro vytvoření štěrkové nebo štěrkové zahrady

Právě jsme naznačili první důvod pro vytvoření štěrkové zahrady. Okrasný štěrk a drť jsou snadno udržovatelné materiály, protože na rozdíl od trávníků a jiných půdních krytin nejsou živé, a proto je není třeba zalévat, ořezávat ani hnojit. I když musíte na štěrkové zahradě zaplevelit a shrabat plevel, je zapotřebí mnohem menšího úsilí a finančních prostředků.

Povětrnostní podmínky mohou být někdy pro zahradní rostliny nepříznivé a dokonce smrtelné, a to je také pro mnohé majitele zahrad docela nepříjemné. Pokud si však vyberete štěrkovou zahradu, můžete se zahradnictví s ní spojenému zcela vyhnout.

Štěrk a zahradní kameny zajišťují lepší odvodnění

Vytvořte štěrkovou zahradní drť zahradní kameny štěrková kamenná cesta

Další je účinná drenáž, kterou může štěrková zahrada nabídnout. Dokonce i když nechcete pokrýt celý svůj dvůr nebo dvorek štěrkem nebo drceným kamenem, můžete oddělit pouze jeho část. Rostlinám v této oblasti se bude dařit lépe díky dobré drenáži.

Štěrková zahrada se však nejprve etablovala jako trend v některých jižních oblastech, kde se v létě dost horko a sucho. V takových povětrnostních podmínkách je údržba trávníku nejen opravdu drahá, ale vzhledem k obrovskému množství použité vody také prakticky nemožná. Štěrk se však nemusí zalévat, a pokud do štěrkové zahrady vysadíte nějaké keře nebo jiné tepelně odolné zahradní rostliny, kameny udrží vlhkost v půdě mnohem déle a pomohou rostlinám odolávat vysokým teplotám.

Štěrk a štěrk vypadají přirozeně a dodávají zahradě udržitelný charakter

Vytvoření štěrkové zahrady Výhody zahradní kameny štěrkové rostliny

Dalším důvodem, proč mnoho zahradníků volí okrasný štěrk, je jeho přirozený vzhled. Bez problémů se zapíše do zahradního designu a vypadá lépe než betonová nebo kamenná dlažba. Proto je štěrk preferovaným materiálem, zejména pro chodníky na zahradě. Kies je k dispozici v různých barvách, velikostech a strukturách. Díky různým technikám pokládky je skutečně univerzální a lze jej efektivně kombinovat s jinými zahradními kameny, jako jsou drť, štěrk, rozbitý písek, cihly a některé dlažební kostky.

Štěrkové a jiné skalní výplně navíc nabízejí účinnou ochranu před plevelem na zahradě. I když se ve vaší zahradě objeví nějaké tvrdohlavé plevele, je jich mnohem méně než v rostlinné zahradě.

A ještě něco se dá dělat se štěrkem a drceným kamenem, a to nepříjemný problém s hmyzem na zahradě. Zeleninové podlahy rychle přilákají stovky hmyzu. Štěrk a další podobné materiály vám pomohou vyřešit problém s hmyzem.

Štěrk chrání před hmyzem a plevelem

Vytvoření štěrkové zahrady Výhody zahradních kamenů štěrková cesta

Závěr

Okrasný štěrk a další suť, jako je drť, drcený kámen a rozbitý písek, se poměrně snadno ošetřují a jsou také levné. Poskytují efektivní odvodnění a dlouhodobě udržují vlhkost půdy. Snižují plevel v zahradě a přitahují mnohem méně hmyzu. Dekorativní štěrk, štěrk a podobně jsou navíc estetickým rozhodnutím pro váš venkovní prostor. Vyzařují extra přirozenost a útulnost a dodávají vaší zahradě nebo dvorku moderní a zároveň udržitelný nádech.

Přestože pokládka dekorativního štěrku není namáhavá práce a neměli byste být nutně profesionál, existuje několik triků, které musíte znát. Například umístění vrstvy kontroly plevele pod ni by nemělo být podceňováno. A použití štěrkového roštu se také doporučuje, pokud chcete vytvořit stabilní a bezpečnou zahradní cestu.

Nechte si tedy poradit odborníky a vyberte si nejvhodnější materiály pro vlastní štěrkovou zahradu!

Můžete také položit štěrk a jiné nečistoty sami, ale dodržujte několik pravidel

Vytvoření štěrkové zahrady Výhody kamenných zahradních kamenů na dvorku Steinweg