Sofistikovaná architektura – který je nejdražší dům na světě?

Víte, kde je nejdražší dům na naší planetě a jak půvabně vypadá jeho důmyslná architektura? Pokud se zde cítíte trochu zahlceni, pak budete určitě překvapeni: chceme vám představit opulentní francouzskou vilu na Côte d’Azur, která je jedním ze skutečných architektonických divů světa. Tento brilantní a hodnotný příklad architektury Belle Epoque se navíc nedávno objevil na realitním trhu a jeho hodnota je neuvěřitelných 350 milionů eur. Je tedy považován za nejdražší dům na světě. Odborníci se domnívají, že toto je nepochybně nejdražší místo na Azurovém pobřeží a pravděpodobně je to jedno z nejdražších míst na světě. Pokud však někdo chce toto prvotřídní bydliště, bude to trofejní prodej roku! Villa Les Ceders je na dobré cestě k tomu, aby způsobila senzaci jako nejprodávanější dům vůbec.

Tato opulentní vila na francouzské riviéře je považována za nejdražší dům na světě

Opulentní vila Francouzská riviéra nejdražší dům na světě

Vzhledem k tomu, že krásu lze jen stěží popsat slovy, nyní bychom vám chtěli nabídnout stručný pohled na tuto sofistikovanou architekturu, uvnitř i vně. Fotky mluví samy za sebe, mohli bychom přidat jen něco zajímavého v textové podobě. Villa Les Ceders je stará již 187 let a má obytnou plochu 18 000 metrů čtverečních, včetně 14 ložnic.

Interiéry zdobí krásné zlacení. Hlavní budova je obklopena 35 hektary zahrad, kde jsou také některé skleníky. Zde můžete obdivovat jedinečnou kombinaci historie, architektury, vynikající polohy a spousty luxusu.

Můžete zde obdivovat další architektonická díla!

Dům je obklopen zelenými parky a udržovanými zahradami

Architektura nejdražší dům parkuje zahrady

Kde obdivovat tuto jedinečnou francouzskou architekturu?

O umístění tohoto jedinečného architektonického zázraku lze hodně napsat. Jak již bylo řečeno, vila se nachází na jihu Francie, na Côte d’Azur, v Saint Jean Cap Ferrat. Toto je skutečně dobře ukryté místo mezi Nice a Monakem a je považováno za oblíbené útočiště pro některé z nejbohatších lidí na světě, kteří rádi obdivují nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře a jeho soukromé pláže. Zde si můžete užívat azurově modrou mořskou vodu od rána do večera a lenošit pod teplým jižním sluncem. Tato nádherná lokalita také hodně přispívá k vysoké prodejní ceně Villa Les Ceders. Ještě v minulém století se jižní Francie stala oblíbeným místem superbohatých. Na pobřeží Středozemního moře bohatí průmyslníci, knížata a bankéři stavěli nádherné paláce a vily, které byly a stále jsou vynikajícími příklady architektury. Pro mnoho bohatých rodin bylo otázkou prestiže vlastnit bydliště na Azurovém pobřeží.

Côte d’Azur je již mnoho let oblíbeným místem superbohatých lidí na světě

Côte d'Azur architektura Bohaté oblíbené místo

Stručný přehled stavební historie Villa Les Ceders

Les Cèdres byl postaven v roce 1830 a koupil ho starosta Ville franche-sur-Mer v roce 1850. Potomci starosty prodali majetek v roce 1904 belgickému králi Leopoldovi II., Který zde rád pobýval. Rozšířil také zahrady, které dodnes obklopují dům.

Belgický král Leopold II rozšířil zelený park kolem domu

Zelený park ve francouzské architektuře

V roce 1924, 15 let po Leopoldově smrti, získala Villa Les Cèdres rodina Marnier-Lapostolle, nejlépe známá výrobou likéru Grand Marnier. Za 80 let rodina pěstuje nespočet exotických rostlin, které zaplňují dobře udržovanou zahradu.

Les Cèdres zůstal v rukou rodiny Marnier-Lapostolle až do roku 2016, kdy získali Campari, mateřskou společnost Grand Marnier, Société des Produits Marnier Lapostolle (SPML). Campari nyní uvádí nemovitost, která je ukázkovým příkladem sofistikované francouzské architektury, na trh prostřednictvím realitní kanceláře Savills.

Francouzská Villa Les Ceders se ohlíží za pohnutou historií

Francouzská vila Les Ceders rušná historie unikátní architektura

Pohled do francouzské architektury – zázrak Les Ceders

Brány vily se lákavě otevírají a zavedou vás na dlouhou, klikatou cestu lemovanou mohutnými palmami a cedry. Cèdres ve francouzštině znamená cedrové stromy, proto logicky dali domu jméno. U hlavního vchodu stojí bronzová socha Athény zahalená v mramorové tunice. Atmosféra je uvnitř dekadentní a mírně zvětralá, v souladu s architekturou hotelu Belle Epoque: velké obývací pokoje, lustry, francouzské dveře a portréty od 19. století až po strop v ozdobených rámech. Knihovna obložená dřevem obsahuje více než 3000 knih o flóře a naturalismu, včetně vydání botanického kodexu z roku 1640 v hodnotě stovek tisíc eur.

Interiéry jsou zařízeny ve stylu architektury Belle Epoque a ohromují svou bohatostí

Interiér architektury Belle Epoque bohatství

 Villa Les Ceders má 14 ložnic

Francouzská architektura Villa Les Ceders ložnice

Nemohli jsme ani hádat, kdo bude novým majitelem této pokladnice. Nakonec to není pro každého. Kupující se pravděpodobně pokusí vydělat obrovské množství peněz ze starého zlata. Na to si ale musíme ještě počkat!

Stěny v této hudební místnosti pokrývají obrazy od podlahy ke stropu

Obrazy od podlahy ke stropu hudební místnost nádherný design interiéru

Rozsáhlá knihovna obsahuje více než 3000 knih

Bohatá knihovna bohatá na architekturu Villa Les Ceders

Ve sklenících vily se pěstují exotické rostliny

Skleníková francouzská vila nádherná architektura exotické rostliny

 Žijí zde superboháči a dlouho si užívají hřejivého jižního slunce na francouzské riviéře

Unikátní architektura Francouzské riviéry uvnitř a jižní slunce venku

Villa Les Ceders je na realitním trhu a očekává se, že bude brzy prodán

Prodej vily francouzské architektury Les Ceders

Kdo je nyní připraven zaplatit 350 milionů eur za tento zázrak francouzské architektury??

Marvel francouzské architektury drahý stylový