Jak se můžete správně starat o své vlasy po barvení vlasů?

Více než 70 procent německých žen si z různých důvodů pravidelně barví vlasy. Někteří chtějí změnu typu, jiní si chtějí zakrýt šedé nebo bílé vlasy.

Obarvení je obzvláště problematické v létě a v zimě

Protože ultrafialové záření, stejně jako chlor a slaná voda z venkovních bazénů, bazénů a moře silně útočí na rovné vlasy, není barvení vlasů v létě zrovna ideální. Barvení je ale pro vlasy v zimě také stresující, protože na ně může útočit i suchý topný vzduch.

Vyvarujte se fénování

Fénování je také velmi nezdravé pro vaše vlasy, zejména pro barvené vlasy. Pokud tomu nelze zabránit, mělo by být fénování prováděno pouze z dostatečné vzdálenosti a pouze na nízké úrovni.

Šetrné zbarvení a UV filtr

Aby barevné vlasy vypadaly krásně, vyžaduje to hlavně v létě mnohem více péče než vlasy nebarvené. Jednou z možností je, že Výrobky pro péči o Bondaplex v Stopperka. Určitě používejte jemné barvení, ochranné UV filtry a speciální péči pro barvené vlasy.

Tipy se stávají křehkými

Udržujte zdravé barvení vlasů

V prvních týdnech po barvení vlasů vypadají barevné vlasy stále hezky a leskle. Tento lesk vydrží déle, zejména u tmavých barev. Blond vlasy se stávají slámové a rychleji schnou. Ale po nějaké době, i u tmavých vlasů, zejména konečky křehnou a odlamují se. Proč jsou barvené vlasy tak citlivé??

Kůžička se otevírá

Zbarvení způsobí otevření kutikuly vlasů a proniknutí barevných pigmentů do vlasů. Amoniak v barvivu na vlasy způsobí, že se z vlasů odstraní přírodní vlasové pigmenty. Vzhledem k tomu, že to pro vlasy znamená velký stres, měli byste ihned po barvení použít kondicionér. Většinu času je to již součástí balíčku.

Barvení vlasů – co dělá kondicionér?

barvení vlasů chrání vaše vlasy

Kondicionér po barvení je tak důležitý, protože zajišťuje, že zbytky barviv, které zůstávají ve vlasech po jejich umytí, jsou neutralizovány. Rovněž zajišťuje, aby se kutikula znovu zavřela, což je pro vlasy velmi důležité, protože tvoří ochranný štít proti vnějším vlivům. Vlasy by měly být nejlépe umyté po umytí, které je nejjemnější. Po vysušení je také cítit péče o kondicionér. Pak jsou vlasy pěkné a hebké a snadno se rozčesávají.

Speciální šampony: delší trvanlivost a pomoc při regeneraci

Kondicionér vydrží různě v závislosti na délce vlasů, ale obvykle se spotřebuje nejpozději po třech umytích. Nyní je třeba použít speciální šampon pro barvené vlasy. To je důležité, protože tento šampon je přizpůsoben přesně potřebám barevných vlasů. Rovněž zajišťuje, že barva vydrží déle, protože šampon fixuje barvu ve vlasech. V mnoha případech tyto pečující produkty pomáhají vlasům regenerovat a často mají také integrovanou ochranu proti UV záření, která zabraňuje odbarvování vlasů.

Šampony bez silikonů

Měli byste používat pouze šampony bez silikonů, aby výživné látky mohly dobře proniknout do vlasů. Jinak budou silikony ležet na vlasech a zabrání tak pronikání pečujících látek.

Kondicionér by měl být použit po šamponování. To pečuje o vlasy a usnadňuje jejich pozdější rozčesávání.

Ošetření vlasů pro vlhkost

barvení vlasů krásné vlasy

Můžete také použít úpravu vlasů až dvakrát týdně k dodatečné péči o barvené vlasy a dodat jim vlhkost. Obzvláště vhodné jsou výrobky pro suché vlasy a přírodní kosmetické ošetření. Rovněž byste se měli vyhnout žehličce při stylingu, protože vlasy zbytečně namáhá.

Mimochodem, věděli jste, že pivo je dobré i pro vaše vlasy? Pivní kúra vlasy posiluje a je jednou z nich 10 nejšílenějších trendů krásy. Důvodem jsou pivovarské kvasnice.

Barvení vlasů – Obličeje v létě jsou obzvláště problematické, ale s pomocí našich produktů můžete vytvořit úžasný vzhled po celý rok

letní barvení vlasů

Barvení vlasů – Správná péče o barvené vlasy nikdy nebyla tak bez námahy!

barvení vlasů zdravě vypadající vlasy