Proč byste si měli vybrat použitý schodišťový výtah?

Zůstat doma i ve stáří? Většina z nás by si to moc přála. Zde je schodišťový výtah ve většině případů nenahraditelnou pomocí. Ale i ve všech ostatních případech omezeného pohybu takový systém nabízí požadovanou přístupnost, a to i ve vícepodlažních budovách. Nákup nového vysoce kvalitního schodišťového výtahu je však nákladná záležitost, na kterou je finančně připraveno jen velmi málo lidí. Existuje k tomu adekvátní alternativa? Dobrá zpráva je: Velmi dobře! Pořiďte si použitý schodišťový výtah. V následujících řádcích se dozvíte více o tom, proč se vyplatí použít použitý systém a čeho byste si měli být vědomi.

použitý schodišťový výtah pro seniory

Použitý schodišťový výtah: shazování předsudků!

Použitá technologie často mezi spotřebiteli vzbuzuje značnou nejistotu a často zcela oprávněně. Při nákupu použitého schodišťového výtahu V zásadě není třeba se obávat takových obav od renomovaného poskytovatele. Protože schodišťové výtahy nejsou zařízení s krátkou životností, ale systémy, které jsou navrženy pro dlouhodobé používání. Proto je mohou kompletně zkontrolovat a opravit kompetentní technici. Po kompletní rekonstrukci není použitý schodišťový výtah v žádném případě horší než nový. Všechny jeho opotřebitelné součásti, jako jsou základní desky, baterie, kontaktní válečky a dokonce i čalounění, jsou nahrazeny novými a rozsáhle testovány. Vysoce kvalitní použité schodišťové výtahy nabízejí optimální funkčnost, dokonalý komfort sezení a absolutní bezpečnost. To zahrnuje příslušnou certifikaci a záruku od poskytovatele.

koupit použité schodišťové výtahy

Samozřejmostí je také kompletní individuální přizpůsobení a dobrý poměr ceny a výkonu. Při nákupu použitého schodišťového výtahu navíc existuje také možnost získání státní dotace, například od pečovatelských nebo zdravotních pojišťoven.

Hlavní výhody oproti novému zboží

Logicky je zde jednou z nejdůležitějších výhod cena. To závisí především na značce, zvoleném modelu a použitých materiálech, typu schodiště a konstrukčních požadavcích. I velmi specifické potřeby a požadavky zákazníků mohou systém šitý na míru ještě prodražit, jako je otočná funkce sedadla nebo volba manuálního nebo automatického provozu. Schodišťový výtah pro přímé schody stojí téměř dvakrát méně než jeden pro obloukové schody. Čím více křivek schodiště má, tím je systém dražší. Dobré schodišťové výtahy obvykle začínají na částce kolem 4 900 eur a použité od zhruba 3 090 eur. U točitých schodů je tento cenový rozdíl ještě znatelnější a můžete snadno ušetřit pár tisíc eur.

Otázka udržitelnosti také hraje pro mnoho spotřebitelů stále důležitější roli při rozhodování o nákupu. Výměnou opotřebitelných dílů a recyklací hlavních prvků použitých schodišťových výtahů jsou ušetřeny důležité suroviny a zdroje. Tímto způsobem je o životní prostředí dlouhodobě pečováno.

tipy a informace ke zvedání schodiště

Na co si dát pozor při nákupu?

V první řadě je to při nákupu použitého schodišťového výtahu ze soukromého nákupu na eBay & Co se nedoporučuje. Takže si s největší pravděpodobností kupujete nejen „prase v žitě“, ale jste úplně sami. V tomto případě se obejdete nejen bez zkušeného zákaznického servisu renomovaného poskytovatele, ale také během instalace nedostanete žádnou záruku ani podporu. Schodišťová kolejnice sama o sobě buď není zahrnuta, nebo se přesto nehodí na vaše konkrétní schodiště. Protože všechny kolejnice jsou vždy vyrobeny na míru.

Při nákupu použitého schodišťového výtahu se vždy ujistěte, že má dostatečnou certifikaci CE a víceletou záruku. Vybírejte pouze prémiové značky, protože představují optimální kvalitu a trvanlivost. Zajistěte také, aby dodavatel nahradil opotřebitelné díly pouze originálními díly.

O vážnosti poskytovatele hovoří také následující kritéria:

  • bezplatné poradenství a individuální nabídky
  • Měření a schůzky na místě
  • Poté vyzkoušejte jízdu a důkladnou kontrolu
  • zkušený a vstřícný zákaznický servis
  • bezplatná údržba

Závěr:

Nákup použitého schodišťového výtahu od kvalitního dodavatele chrání životní prostředí i vaši peněženku zároveň. Získáte prvotřídní produkt s dostatečnou certifikací a zárukou, která vám zajistí potřebné pohodlí a větší volnost pohybu ve vašich vlastních čtyřech stěnách.

prodej ojetých schodišťových výtahů

použité informace a tipy ke zvedání schodiště