12 přírodních antibiotik, které vám ušetří mnoho návštěv lékaře

Antibiotika obvykle používají pouze lékaři ve velmi vážných případech Požadované. Dokáží opravdu bojovat s vážnými nemocemi, ale zároveň jsou škodlivé pro mnoho orgánů. Při zpětném pohledu musíte často konzumovat spoustu vitamínů a zdravých bakterií, abyste obnovili přirozenou vnitřní rovnováhu těla zevnitř. Ale antibiotika ve skutečnosti také existují v přírodě. Existuje několik potravin, které mají podobný účinek. Na rozdíl od silných léků mají přírodní antibiotika pouze pozitivní vlastnosti a nepoškozují naše orgány. Mohou být užívány profylakticky proti mnoha chorobám a bakteriím. Zde je náš seznam 12 přírodních antibiotik, která můžete snadno užívat v každodenním životě.

Mnoho bylin je přírodní antibiotikum

zdravý život antibiotické rostliny doma

Oreganový a oreganový olej jako přírodní antibiotikum

Léčivé vlastnosti oregana jsou lidem známy již od starověku. Tato bylina je velmi účinná v boji proti různým infekcím. Oreganový olej a další extrakty jsou moderní alternativou pro použití tohoto produktu v každodenním životě. I dnes je stále více lidí používá jako přírodní lék na nachlazení.

Mají také příznivé účinky na problémy s trávicím traktem. Oreganem a oreganovým olejem tam může být zničeno mnoho škodlivých bakterií.

Jablečný ocet není jen chutný, je super zdravý

zdravý život antibiotikum zdravé jablko jídlo

Jablečný ocet

Zůstáváte zdraví i v nejchladnějších dnech a v každém ročním období, i když je mnoho lidí ve vašem okolí nachlazení nebo chřipka? Může to být proto, že ve svém každodenním životě používáte hodně jablečného octa do salátů a pokrmů. Tento produkt má silné antibakteriální vlastnosti. Proto je v domácnosti hojně využíván, ale můžete jej použít k očištění těla od bakterií. Jablečný ocet je také přírodní kosmetický přípravek, se kterým se můžete postarat o lepší hygienu nehtů a pokožky. Je to stále přírodní probiotikum. Můžete si ho dát smíchané s vlažnou vodou každé ráno.

Medem zdravě podpoříte svůj imunitní systém

zdravý život antibiotikum zdravý život med

Miláček

Med je jednou z nejzdravějších potravin a je oblíbený u mnoha lidí. Ze zkušenosti také pravděpodobně víte, že má velmi silné antibakteriální vlastnosti. Kdo by nepocítil, že bolest v krku nebo žaludku odezní, jakmile pomalu sníte pár lžic medu? Při nachlazení a kašli byste měli smíchat teplou vodu s medem a tento nápoj pít dvakrát až třikrát denně. Pozor! Med je také alergen a dlouhodobě se nesmí jíst ve velkém množství.

Kurkuma s orientálním kořením je jedním z přírodních antibiotik

zdravé nápady zdravý život antibiotikum

Kurkuma jako antibiotikum

Kurkuma není jen velmi chutné koření, které známe z indické a orientální kuchyně obecně. To je pravděpodobně obzvláště populární v těchto horkých oblastech světa, protože může bojovat s mnoha odolnými infekcemi. Kurkuma má silné antibiotické účinky a může působit proti bakteriím Staphylococcus aureus a super nebezpečné E.coli.

Česnek – nádherné přírodní antibiotikum 

zdravý život antibiotikum knola také zdravé

česnek

Z přírodních antibiotik je asi nejznámější česnek. Existují některé kultury, ve kterých se to konzumuje denně. Česnek je profylaktické činidlo a zároveň pomáhá proti otravě jídlem. Ve specializovaných laboratořích bylo prokázáno, že česnek působí proti bakteriím Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus a E. coli.

Grapefruit a zejména grapefruitová semínka mají antibakteriální vlastnosti

zdravý život antibiotické ovocné řezy

Extrakt z grapefruitových jadérek

Extrakt z grapefruitových jadérek můžete zakoupit ve všech obchodech s přírodní medicínou a lékárnách. Obecně mají silné antibakteriální vlastnosti. Jsou zvláště užitečné při podráždění a poranění kůže.

Většina esenciálních olejů působí proti bakteriím

zdravé životní antibiotikum - zdroje přírodních antibiotik

Echinacea

Echinacea je tradiční lék ze Severní Ameriky a má mnoho léčivých talentů. Můžete z něj připravit lahodný čaj nebo z něj můžete v různých formách použít extrakt. Echinacea je zvláště účinná proti zánětům a může bojovat s různými viry.

Echinacea je univerzální lék

nápady na vůně antibiotik pro zdravý život

Éterické oleje

Téměř všechny esenciální oleje mohou v určitých situacích nahradit antibiotika. Tady je holistické léčebné metody, které se používají téměř výhradně s ním. Ve starověku mnoho lékařů nosilo masky s esenciálními oleji, protože věřili, že nabízejí ochranu před nemocemi.

Nerafinovaný kokosový olej pomáhá při kožních problémech

zdravé životní antibiotikum - zdravý kokosový olej

Extra panenský kokosový olej

Zde je další velmi oblíbený přírodní lék, který funguje jako antibiotikum. Jeho použití je také velmi vhodné při kožních problémech. Můžete jej použít k boji proti bakteriím a poskytnout pokožce více vlhkosti současně. Zvláště úspěšně se chráníte proti Clostridium a Staphylococcus.

Všechna fermentovaná jídla jsou přírodní antibiotika

přírodní antibiotika zdravě žijící antibiotikum

Fermentovaná jídla

Všechna fermentovaná jídla, kromě alkoholu, jsou přirozená antibiotika. Není náhoda, že se tradičně v zimě vždy jedí ve větším množství. Tím podpoříte svůj imunitní a trávicí systém. Můžete jej také použít k ochraně před infekcemi dýchacích cest.

Stříbro může také pomoci s mnoha bakteriálními problémy

zdravý život se stříbrem zdravý život antibiotikum

stříbrný

Věděli jste, že stříbro má také antibakteriální vlastnosti? Ano, tento drahý kov má také léčivé vlastnosti. Existuje mnoho prostředků, které obsahují tuto látku. Několik z nich najdete v lékárnách a dalších specializovaných prodejnách. Antibakteriální účinky stříbra byly v posledních letech několikrát lékařsky prokázány.

Kraut je „doktor chudých“

zdravý život antibiotická bylina zdravá

bylina

Zde přichází poslední příspěvek do našeho seznamu, který je bylinou jako antibiotikum. Dříve se této bylině říkalo „doktor chudých“. Je to jedna z potravin, která je levná a má zároveň antibakteriální vlastnosti. Účinně pomáhají proti infekcím a bolestem svalů a kloubů.

Oreganový a oreganový olej působí jako přírodní antibiotika

zdravý život antibiotické rostliny doma

Pokud budete pravidelně jíst česnek, pravděpodobně zůstanete zdravější

zdravé živé antibiotikum skvělé česnekové buňky

Kurkumou pročistíte své tělo

zdravý život antibiotika vitamíny minerály