Několik chytrých tipů a triků na ručníky doma

Pohodlný nábytek a lesklé povrchy nejsou tím, co by moderní byt odlišovalo! Moderní dům je čistý a uspořádaný domov. S ohledem na to je třeba dodržovat určité tipy a triky, aby to bylo zajištěno. Správná péče o textil je jeho součástí. A pokud jde o utěrky, možná najdete pár chytrých nápadů, jak hadry udržet v bytě! Udržovat ručníky čerstvé a měkké po dlouhou dobu se nezdá být snadný úkol. Příliš časté mytí způsobí, že budou brzy opotřebované. Jak byste pak mohli nechat ručníky vypadat jako nové? Uvidíme!

Díky krásným vzorům a rostlinám vypadá koupelna více poutavě

živé nápady pro koupelnu krásné vzory jako dekorace

Utěrky pravidelně měňte

Každé 2-3 dny nebo alespoň jednou týdně byste měli osvěžit ručníky v bytě. To platí zejména pro ty v kuchyni, protože se mnohem rychleji zašpiní. Samozřejmě byste měli dbát na to, abyste při praní utřídili ručníky podle barev.

Je také nesmírně důležité, abyste nepoužívali příliš agresivní prací prostředky na barevné hadry! Je pak velmi pravděpodobné, že bílé ručníky získají nepříjemný odstín šedé a ručníky, které jsou vybarveny do nádherných sytých barev, trochu poblednou.

Přineste do místnosti svěžest s osuškami

živé nápady pro koupelnu krásné vzorované ručníky

A ještě jeden tip: ručníky by se neměly skládat v pračce. Tak se lépe umyjí!

Při praní nepoužívejte příliš mnoho aviváže

Častou chybou při praní ručníků je příliš mnoho aviváže. Velké množství změkčovadla skutečně vede k hromadění částic mezi vlákny látky místo toho, aby byla tkanina měkčí a příjemnější na dotek. Tak se látky stávají tvrdými a nepohodlnými, samozřejmě. Na povrchu hadříku navíc zůstává tenká vrstva změkčovače. Výsledkem je, že tkanina absorbuje méně vody.

Ujistěte se, že barvy zůstanou krásné po dlouhou dobu

životní nápady do koupelny barevné ručníky jako krásná dekorace

Při praní dbejte na správnou teplotu

U oblečení a textilu je důležité, jakou teplotu zvolíte. To je při praní hadříků dvakrát důležitější. Protože všechny bakterie a skvrny by měly zmizet! Proto je nejlepší prát ručníky odděleně od oblečení. Nastavit na teplotu minimálně 40 ° C. Pokud máte takovou možnost, zvolte oplach studenou vodou. Vlákna se v teplé vodě natahují, což znamená, že skvrny lze snáze odstranit. Ve studené vodě se naopak vlákna znovu shromažďují a tkanina je opět měkká a krásná.

Bílé ručníky jsou klasické!

správně vyzdobit a zařídit koupelnu

Po umytí ubrousky řádně uložte

Správné skladování ubrousků hraje roli v jejich měkkosti a životnosti. Existuje mnoho praktických řešení, jak skladovat ručníky, abyste do koupelny mohli přinést také záviděníhodný řád.

  • Nejlepší je nechat ručníky vyschnout venku. Pokud nemáte příležitost, použijte správně sušičku: nepřeplňujte ji a sušte ručníky a oblečení samostatně.

Kombinujte jemné odstíny

nápady na zdobení koupelny ručníky a květinami

  • Nástěnná police na ručníky a koupelnové doplňky je například skvělým nápadem na úložný prostor. Můžete si to také postavit sami. Nikdy nevešejte ručníky na sebe. Pokud v koupelně nemáte dostatek místa, můžete být kreativní a přeměnit staré schodiště na funkční policový systém.

Usilujte o teplý vzhled

životní nápady pro koupelnu barevné ručníky jako dekorace v koupelně

  • Pokud máte dostatek místa, uspořádejte skládané ručníky vedle sebe. Jinak hadry nebudou ve spodní části vypadat tak měkké a krásné.

Extra tip: Chytré a praktické nápady s rozpočtovými prostředky

Ručníky můžete také nechat měkké a krásné s domácími potřebami. Aviváž by mohlo nahradit víčko z bílého octa nebo jedlé sody během sušení.

Závěs pěkně zvýrazněte vhodnými utěrkami

tipy a triky na ručníky doma

Ručníky řádně vyperte a uložte

tipy a triky krásné nápady na bydlení pro ručníky v kuchyni

Pokud máte sušičku, umístěte mezi ručníky tenisový míček. Je úžasné, že ručníky jsou mnohem měkčí.

Látky jako ozdoba

Látky mohou být nádhernou dekorací v kuchyni a koupelně. Pokud zvolíte správné barvy a vzory, můžete z malé místnosti udělat inspirativní a zajímavý prostor.

Přineste do kuchyně trochu barvy

tipy a triky do kuchyně uschovejte ručníky

Funkční řešení pro kuchyňské utěrky

tipy a triky nápady na bydlení do kuchyně uschovejte ručníky

Vytvořte veselou náladu

nápady na bydlení navrhující koupelnu se sprchou a ručníky

Nápady na dekoraci ručníky

tipy a triky design koupelny řádně vyprat a uspořádat ručníky

Pruhovaná tkanina dostává do popředí další prvky koupelny

nápady na bydlení pro ručníky jako dekoraci

Stylové řešení pro moderní koupelnu

tipy a triky se o ručníky do koupelny řádně starejte

Udržujte v osuškách pořádek

tipy a triky do koupelny zajistěte si měkké ručníky